
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Bits | 4 |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 11 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting, Translator |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
Stock: 1172
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65606
Ext.Price$0.65606
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65606 | $0.65606 |
| 10 | $0.53146 | $5.31460 |
| 25 | $0.48786 | $12.19650 |
| 50 | $0.44783 | $22.39150 |
| 100 | $0.41109 | $41.10900 |
| 300 | $0.37208 | $111.62400 |
| 500 | $0.33678 | $168.39000 |
| 1000 | $0.31709 | $317.09000 |
